Фитнес бурек со корнфлекс

by | Окт 9, 2023 | 0 comments

 

Дел од денот: доручек
Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Фитнес бурек со корнфлекс

Profile photo ofVkusnobezmesoVkusno bez meso
Лесен фитнес бурек
подготовка 20 minutes
готвење 10 minutes
вк. време 30 minutes
порции 4 луѓе

Чекори на подготовка
 

 • Во тава за печење ставаме корнфлекс
 • Додаваме вода, пециво, јајца, фета, морска сол, маслиново масло
 • Мешаме додека се соединат
 • На крај додаваме микс од семиња
 • Тавата ја ставаме да се печи на 180 С околу 20 минути
 • Уживајте во фитнес бурекот со чаша јогурт.

Намирници
  

 • 150 гр. корнфлекс Милкос
 • 1 прашок за пециво од Витаминка
 • 100 мл. вода минерална газирана
 • 3 јајца
 • 150 гр. фета сирење
 • 40 гр. маслиново масло за готвење Витаминка
 • 5 гр. морска сол
 • 1 голема лажица микс семиња
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг