Крем туна салата со наут

by | Апр 11, 2024 | 0 comments

Дел од денот: ручек
Тип: посно
Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Крем туна салата со наут

Ана Марија Кузмановска
Совршен протеински ручек готов за 5 минути.
подготовка 5 minutes
вк. време 5 minutes
порции 2 порции

Чекори на подготовка
 

 • Исецкајте ги додатоците.
 • Испасирајте го наутот со вилушка или во сецко.
 • Додадете ја исцедената туна и останатите состојки и убаво промешајте.
 • Сервирајте со тостирано лепче, тортиља или јадете ја само така.

Намирници
  

 • 1 конзерва туна
 • пола конзерва наут
 • 1 лажица сенф
 • полна лажица посен мајонез или павлака
 • 3 лажици сецкани маслинки
 • 1 младо кромидче
 • 2-3 исецкани кисели краставички
 • 1 лажица семки по желба
 • сол и бибер по желба
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг