Чоко-лешник бомбици

by | Апр 30, 2024 | 0 comments

Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Чоко-лешник бомбици

Ана Марија Кузмановска
Превкусни бомбици од само 3 состојки!
подготовка 20 minutes
вк. време 20 minutes
порции 12 порции

Чекори на подготовка
 

  • - Измелете ги Деспина колачињата и потоа измешајте ги сите состојки заедно.
  • - Додавајте мелени јатки по потреба. Смесата ќе се згусне малку кога колачињата ќе впијат влажност од пудингот.
  • - Направете 12-15 бомбици и ставете стопено чоколадо по желба.

Намирници
  

  • • 1 пакување протеински пудинг 150г
  • • 1 пакување Деспина колачиња со лешник може да користите и од тие без шеќер
  • • 100-150г мелени јатки ставете 100г па додадете по потреба
  • • кора од портокал и стопено чоколадо по желба
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг