Здраво Bounty

by | Јун 10, 2024 | 0 comments

Teжина: лесно
Време: 10-12 мин.

Здраво Bounty

Simona Simonovska
Банана, кокос и happy dark …. И тадамммм!!!
подготовка 5 minutes
готвење 3 minutes
вк. време 8 minutes

Чекори на подготовка
 

  • Се гмечи бананата во мал пластичен сад. Врз неа се става кокосот . Се заедно се меша додека . Доколку ви е течно од бананата ставете уште кокос. Додека да стани посува смесата .
  • Стопете темно чоколадо јас го правам со happy и гарантирам за вкусот.
  • На крајот ставете малини доколку сакате .
  • Наздравје

Намирници
  

  • 1 или 2 банани
  • 3-4 лажици кокос
  • 1 happy dark чоколадо
  • Малини по желба
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг