Макарони

by | Јун 13, 2024 | 0 comments

 

Дел од денот: доручек
Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Макарони

Roze Nikoloska
Брз појадок
подготовка 30 minutes
готвење 30 minutes
порции 4

Чекори на подготовка
 

 • 500 gr.Makaronite se varat
 • Se dodava sol
 • crn piper
 • Domaten sos
 • Se mesa zaedno se zacinuva
 • Magdonos i rendan kaskaval

Намирници
  

 • Makaroni
 • Sol
 • Crn piper
 • Domaten sos
 • Kaskaval

Забелешки

Lesno za gotvenje
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг