Сукана пита со праз Традиционално јадење кое никогаш неможе да се одбие🤗 За тесто потребно е :1 кг. Брашно + 100 гр (за сукање на корите)500 мл. Вода (млака)Половина филџанче масло за јадење Витаминка2 лажичиња сол Витаминка1 лажиче шеќер1 лажиче сув квасец или...