Брз ориз со пилешко (Караванче)

Брз ориз со пилешко (Караванче)

  Брз ориз со пилешко (Караванче) 3 чаши ориз со долго зрно 350 г пилешки стек4 лажици Брилијант масло1⅓ чаша замрзната златна мешавина (грашок, морков и пченка)3 страка сечкан млад кромид1-2 чешниња лук3 лажици соја сос од ВитаминкаДафинка зачин од...