Лава кејк со крем од ф’стак

by | Ное 27, 2023 | 0 comments

Дел од денот: ручек
Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Лава кејк

Glavcev
Фантастичен и ептен лесен рецепт за овој добро познат колач со Луна премиум кремот од ф'стак на Витаминка!
Постапката си ја имате во видеото (на линкот погоре), а печењето си оди на 200 степени 10/12 минутки во зависност од рерната.
На здравје нека ви е Златни 🤗 гответе со љубов и останетеми насмеани.
подготовка 30 minutes

Намирници
  

  • 300гр Темно чоколадо за торти и колачи од Витаминка
  • 200гр Путер
  • 5 Јајца
  • 100гр Шеќер
  • 150гр Брашно
  • 1 Луна премиум - крем од ф'стак од Витаминка
  • прстофат сол
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг