Топло чоколадо

by | Јан 11, 2024 | 0 comments

Топло чоколадо

Dejan Glavcev
Топло чоколадо со бадемово млеко happy чоколадо и греано вино.
подготовка 10 minutes
готвење 10 minutes
вк. време 10 minutes
порции 2

Чекори на подготовка
 

 • Вриеш кратко додека не се згусне и ги спојуваш во едно . Си ставаш во чаша одозгора украсуваш со мачмалоу го загоруваш за екстра вкус и тоа е тоа .

Намирници
  

 • Половина портокал исцеден и ставен да врија во виното .
 • 200 мл вино црвено
 • 1/2 лажиче цимет
 • 1 лажичка шеќер
 • И го оставаш на средна температура да се редуцира едно 10мин
 • .
 • За топлото чоколадо
 • 300 мл бадемово млеко
 • 50 гр темно чоколадо @happy.chocolate.mk
 • 1 лажиче екстракт од ванила
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг