Носталгичен десерт со пудинг и кекс

by | Фев 7, 2024 | 0 comments

 

Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Носталгичен десерт со пудинг и кекс

tea trpovska
Пудинг од шумско овошје
подготовка 5 minutes
порции 2 луѓе

Чекори на подготовка
 

  • Подгответе го пудингот според упатството на пакетчето.
  • Во стаклена чаша ставете малку скршени бисквити, па пудинг, па пак бисквити и од горе завршете со пудинг.
  • Декорирајте со кршени бисквити, шлаг и свежо шумско овошје.

Намирници
  

  • 1 пакетче пудинг од шумско овошје
  • 500 мл млеко
  • 100 грама бисквити
  • шумско овошје
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг