Сос за чизбургер

by | Фев 20, 2024 | 0 comments

Дел од денот: вечера, ручек
Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Сос за чизбургер

Dejan Glavcev
Овој сос перфектно че се вклопинво вашите бургери 🤗
подготовка 5 minutes
готвење 5 minutes
вк. време 5 minutes
порции 4 луѓе

Чекори на подготовка
 

 • 5 лажици кечап пикантен од @vitaminka.mk
 • 3 лажици мајонез
 • 1 лажица сенф
 • Прстофат димена пипер
 • 1 лажица ситно сецкано корнишинче
 • 1 лажица ситно сецкан карамелизиран кромид
 • И најбитниот дел 2 лажицо вода од киселите краставички.

Намирници
  

 • 5 лажици кечап пикантен од @vitaminka.mk
 • 3 лажици мајонез
 • 1 лажица сенф
 • Прстофат димена пипер
 • 1 лажица ситно сецкано корнишинче
 • 1 лажица ситно сецкан карамелизиран кромид
 • И најбитниот дел 2 лажицо вода од киселите краставички.
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг