Посна крем-супа од спанаќ

by | Апр 5, 2024 | 0 comments

Дел од денот: ручек
Тип: посно
Teжина: лесно
Време: 30 - 60 мин.

Посна крем-супа од спанаќ

Tastify

Чекори на подготовка
 

 • Измијте и исчистите го зеленчукот, потоа исецкајте го во големо тенџере.
 • Додајте вода и варете го зеленчукот околу половина час.
 • Откако ќе се свари, изматете го зеленчукот со миксер и додајте дополнително вода, по ваша проценка и зачини на крај.

Намирници
  

 • 1 главица кромид
 • 2 чешниња лук
 • 3 компира
 • 400 гр спанаќ
 • 1 морков
 • 1 пашканат
 • сол
 • бибер
 • магдонос
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг