Сендвич со крем салата од јајца

by | Апр 15, 2024 | 0 comments

Дел од денот: доручек
Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Сендвич со крем салата од јајца

Теа Трповска
Крем салата од јајца
подготовка 10 minutes
готвење 10 minutes
вк. време 10 minutes
порции 1

Чекори на подготовка
 

  • Во длабок сад ставете ги јајцата и згмечете ги со вилушка. Ставете мајонез, сенф и зачини. Измешајте. На лепче ставете ја салатата од јајца, па наредете микс салата, кашкавал, сувомеснато и преклопете. Исечете на пола и voilà. Готов сже сендвичот.

Намирници
  

  • 3 јајца сварени
  • 3 лажици мајонез
  • 1 лажица сенф
  • 3 парчиња кашкавал
  • 3 парчиња мисиркини гради
  • сол бибер
  • микс салата
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг