Бургер

by | Мај 27, 2024 | 0 comments

Бургер

Marija Ristevska

Намирници
  

Рецепт:

 • За бургер лепчето / лајбицата
 • 125 мл млако млеко
 • 1 лажичка шеќер
 • 1 лажичка сув квасец
 • 1 белка од јајце жолчката за премачкување
 • 1 лажичка сол
 • 3 лажици масло
 • 250-270 гр меко брашно
 • Сусам
 • +

За плескавицата:

 • 220-250 гр мелено месо
 • 1 мал ситно сецкан кромид
 • Магдонос
 • Сол
 • Црн пипер
 • Сончогледово масло
 • +
 • Сос за бургер
 • Зелена салата
 • Домат
 • Кашкавал Крастајче
 • Хамбуршка сланина
 • Кечап
 • Мајонез
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг