Чоко мус

by | Дек 7, 2023 | 0 comments

Дел од денот: доручек
Тип: веган, посно
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Чоко мус

Vkusno bez meso
Заборавете на грижата за калории, бидејќи оваа верзија е полна со вкус, а не со грижа.
подготовка 10 minutes
готвење 10 minutes
вк. време 20 minutes
порции 2

Чекори на подготовка
 

  • Се топи чоколадото во врела вода целосно со хартија.
  • Се додава во чинија заедно со топлото соино млеко
  • Се додава и веќе мелениот орев и посното маскарпоне.
  • Се блендираат сите состојки заедно и се остава преку ноќ во фрижидер.
  • Се консумира нареден ден

Намирници
  

  • 100 гр. Чоколадо темно happy со 70% какао
  • 100 мл. Соино млеко
  • 50 гр. Орев
  • 50 мл. Посно маскарпоне
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг