Сув домат во маслиново

by | Дек 7, 2023 | 0 comments

Дел од денот: вечера, доручек, ручек
Тип: веган, посно
Teжина: лесно
Време: 15 - 30 мин.

Сув домат во маслиново

Vkusno bez meso
Одличен додаток во секоја салата.
подготовка 10 minutes
готвење 10 minutes
вк. време 20 minutes
порции 6 луѓе

Чекори на подготовка
 

  • Во тенџерче на оган ги обарувате сувите домати
  • Од како ќе се обарат се цедат и се ставаат во тегличка заедно со маслото, лиметата,
  • јаболковиот оцет и солта.
  • Се консумираат по потреба во салати или како додаток на леб

Намирници
  

  • 150 гр. Сув домат
  • 150 мл. Маслиново масло ладно цедено Витаминка
  • 1 лажица мала сол Витаминка
  • 2 полни лажици Јаболков оцет
  • 2 полни лажици лимета сок Витаминка
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

0 Comments

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг