Овошни коцки

by | Јан 18, 2024 | 6 comments

Teжина: лесно
Време: над 60 мин.

Овошни коцки

Mena Karafiloska
Коцки со овошје по желба

Чекори на подготовка
 

 • Пандишпан се мати со 6 јајца
 • 6 лажици шеќер
 • 6 лажици брашно
 • Пециво
 • Се печи на 180 степени
 • Се сечат коцки
 • Се филова со пудинзи од шумско овошје
 • Во литар млеко
 • Откако ќе се олади, се додава измешан 200 гр путер во 200 гр шеќер во прав.. се додава овошје сецкано
 • Се остава да се стврдни се сечат на коцки одозгора хопла изматена со прелив од јагода
 • Сето по желба

Намирници
  

 • Пандишпан
 • Млеко
 • Шеќер
 • Путер
 • Хопла
 • Овошје
 • Прелив
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

6 коментари

 1. Kiril

  5 stars
  Ubavi po lik .no uste poubavi po vkus

  Reply
  • Ane

   Prezadovolna od receptov

   Reply
   • Nela

    Super se

    Reply
 2. Kristina

  5 stars
  Gi obozavam super

  Reply
 3. Natasa

  Bravo

  Reply
 4. Narasa

  5 stars
  Bravo

  Reply

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг