Баунти коцки

by | Јан 29, 2024 | 1 comment

Тип: останато
Teжина: лесно
Време: 30 - 60 мин.

Баунти коцки

Mena Karafiloska
Лесно и вкусно

Чекори на подготовка
 

 • Се топи путерот со чоколадо
 • Се додава шеќерот
 • Се вади од оган и се редат јајцата убаво се меша
 • И се додава брашното, пецивото и какао
 • Се меша и се печи 25-30 мин на 180 степени
 • Откако се олади, се мати шлаг крем од чоколада и шлаг пена заедно заедно и се премачкува одозгора се наросува со какао

Намирници
  

 • 200 gr чоколада
 • 200 gr путер
 • 100 gr шеќер
 • 3 јајца
 • 1 лажица какао
 • 80 gr брашно
 • пециво
 • 2 шлаг крем
 • 1 шлаг пена
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

1 Comment

 1. Natasa

  Ubavini

  Reply

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг