Посни такоси

by | Апр 9, 2024 | 2 comments

Дел од денот: вечера, доручек
Тип: посно
Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Посни такоси

Мартина Илова
Брз и многу интересен оброк, кој верувам ќе се допадне секому!
подготовка 10 minutes
готвење 5 minutes
вк. време 15 minutes
порции 4

Чекори на подготовка
 

 • Измелете ги смоките во сецко.
 • Земете една тортиља, премачкајте ја со вода и ставете ја во измелените смоки.
 • Наредете ги на решетката во рерната и печете на 200С околу 5-6 минути, во зависност од рерната.
 • Наполнете ги со марула, ставете туна и на крај прелив.

Намирници
  

 • 4 тортиљи
 • 50 г смоки Стоби Флипс Витаминка

За полнење:

 • Марула
 • Сецкана туна

За прелив:

 • 3 лажички посен мајонез Витаминка
 • 1 лажичка сок од лимон
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!
Дел од денот: вечера, доручек
Тип: посно
Teжина: лесно
Време: 10 - 15 мин.

Посни такоси

Мартина Илова
Брз и многу интересен оброк, кој верувам ќе се допадне секому!
подготовка 10 minutes
готвење 5 minutes
вк. време 15 minutes
порции 4

Чекори на подготовка
 

 • Измелете ги смоките во сецко.
 • Земете една тортиља, премачкајте ја со вода и ставете ја во измелените смоки.
 • Наредете ги на решетката во рерната и печете на 200С околу 5-6 минути, во зависност од рерната.
 • Наполнете ги со марула, ставете туна и на крај прелив.

Намирници
  

 • 4 тортиљи
 • 50 г смоки Стоби Флипс Витаминка

За полнење:

 • Марула
 • Сецкана туна

За прелив:

 • 3 лажички посен мајонез Витаминка
 • 1 лажичка сок од лимон
Го пробавте рецептот?Кажете ни како Ви се допадна!

2 коментари

 1. Katerina Jordanoska

  5 stars
  Odlicno

  Reply

Submit a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Рејтинг